(93) 880 04 78
cetaradell@cetaradell.cat

125 participants a la cursa d’orientació de Taradell (Resultats)

2019-04-27-Cursa-O-Taradell(foto_LlSaborit) (28)b50El dissabte dia 27 d’abril, a Taradell, es va disputar el primer Campionat d’Osona Escolar d’Orientació i una cursa popular de la Lliga Nord-O 2019. La prova va estar organitzada pel Consell Esportiu d’Osona amb el suport tècnic del Centre Excursionista de Taradell i de la Unió Excursionista de Vic.

En aquesta primera edició hi van prendre part 125 participants, dels quals 41 van ser escolars i la resta van participar a la cursa popular en la qual les categories C1 i C2 puntuaven per la Lliga Nord d’Orientació 2019. Per classificar-se, els corredors van haver de completar correctament dues curses; la primera va ser del tipus esprint per la zona nord del cas urbà de Taradell, i la segona una de mitja distancia per la zona dels Pujolós.

Podeu consultar els resultats i fotografies clicant sobre el nom de cada enllaç:

Parcials Esprint (→)Parcials Mitja distància (→)Totals (→) Fotografies (→)

A la cursa escolar, el campió osonenc masculí i femení de cada categoria d’edat formarà part de la selecció escolar d’Osona al Campionat Escolar d’Orientació de Catalunya que es disputarà el juny a Igualada. Tots els participants escolar van ser obsequiats amb una samarreta i als classificats se’ls va lliurar un diploma acreditatiu.

Els escolar osonencs que van pujar al podi van ser:

 PREBENJAMÍ (Categoria no oficial)
 Masculí  Femení
 1a  Lluc Arumí  1r  Marta Viure
 2a  Biel Ballesteros  2n  Anna Viure
 3a  Miquel Collell  3r  Estel Freixas
 BENJAMÍ
 Masculí  Femení
 1a  Dídac Llombart  1r  Airina Sales
 2a  Oriol Caralt  2n  Maria Pla
 3r   Ireneu Trilla
 ALEVÍ
 Masculí  Femení
 1a  Gerard Comerma  1r  Arlet Sales
 2a  Pau Arumí  2n  Maria Banús
 3a Carla Capdevila
 INFANTIL
 Masculí  Femení
 1a  Bernat Selva  1r  Guinedell Faja
 2a  Nil Gutiérrez  2n  Lídia Grau
 CADET
 Masculí
 1r  Martí Graell
 2n Biel Roca
 JUVENIL
 Masculí
 1r  Albert Serra

 

A la cursa popular que puntuava per la Lliga Nord-O 2019, també es classificaven els corredors que aconseguissin acabar correctament les dues curses i per determinar l’ordre de classificació es tenia en compta la suma del temps de les dues proves. Així, doncs, els podis vann quedar de la forma següent:

 Cursa C1 – Nivell tècnic i físic alt
 Masculí  Femení
 1r   Lluís Ferrer  1a   Ampa Gil
 2n   David Tarrés  2a   Adela Illamola
 3r   Eduard Giravent  3a   Melibea Quintana
 Cursa C2 – Nivell tècnic i físic mig
 Masculí  Femení
 1r    Eduard Comerma  1a    Rosa Maria Sanjaume
 2n    David Farrell  2a    Lídia Barri
 3r    Jordi Armengol  3a    Meritxell Bella
 Cursa C3 – Nivell iniciació adults (Circuit familiar llarg)
 Masculí  Femení
 1r    Santi Gutiérrez  1a    Mireia Serrabassa
 2n   Xavi March  2a   Erola Bisquert
 3r   Jordi Puigdecanet  3a   Diana Albaredo
 Cursa C4 – Nivell iniciació nens (circuit familiar curt)
 Masculí
 1r   Guim Ferrer

 

Els guanyadors de la cursa popular van ser obsequiats amb productes donats per comerços locals, que van rebre de la mà de membres de l’organització i del regidor d’esport de l’Ajuntament de Taradell, Joan Casassas. Per finalitzat l’acte es va fer un sorteig de material esportiu i de tiquets de degustació per la fira Inspiring – Terra d’Olors que s’estava celebrant a Taradell.

col_laboradors

Share Button